SILVER OCH METALL / Koppar, Mässing & Tenn / Fat 10335421
nr 1033 5421
Fat
Tenn, 1800-tal, diameter: 35 cm
Kondition: slitage, skador
Utrop:
400 kr
Såld:
150 kr
måndag 25 april 2016
kl 19:45:21
25/4 17:33:24
100 kr
25/4 19:40:05
Tenn
Metalliskt grundämne; Sn. Förekommer främst i mineralet kasseteri; tennsten.
Firma Svenskt Tenn